Val Gardena - Sella Ronda

 

Juhotirolská Val Gardena je súčasťou najväčších lyžiarskych stredísk v Taliansku zaradených do systému „Dolomity SuperSki“, ktoré majú spolu viac ako 600 km zjazdoviekOd Bratislavy je vzdialená 650 km. S údoliami Val di Fassa, Arabba (aj ľadovcom Marmolada), Alta Badia je prepojená známym, jedinečným, 26 km okruhom Sella Ronda. Z okruhu je možné zlyžovať priamo do štyroch údolí (Val di Fassa, Arrabba, Alta Badia, Val Gardena) a tak počas dňa prežiť každú minútu lyžovania na inej zjazdovke.

Len v samotnom údolí Val Gardena na Vás čaká 175 km zjazdoviek všetkých náročností a 81 prepravných zariadení. Na najznámejšej čiernej zjazdovke  Sasslong (Sassolungo) sa v decembri každoročne konajú preteky Svetového pohára v lyžovaní. Dedinky a mestečká v údolí ( St.Ulrich/Ortisei, Santa Christina, Wolkenstein) majú vybudované perfektné zázemie pre svojich návštevníkov. Od jednoduchých apartmánových ubytovaní až po 5* hotely. Celá dolina je prepojená nielen lyžiarskymi prepravnými zariadeniami, ale i Skibusmi.

Parametre destinácie

Nadmorská výška 900 – 3.270 m
Počet km zjazdových trati Val Gardena: 175 km (najdlhšia zjazdovka “La Longia – 10,5 km zo Secedy do St. Ulrichu), Dolomity SuperSki: 600 km
Infraštruktúra v stredisku veľké množstvo horských chát a reštaurácii na občerstvenie i stravovanie, Aprés Ski, v dolinách reštaurácie, puby, pizzérie, obchody, butiky, špeciálne športové obchody, skiservis, voľnočasové centrum v St. Ulrichu so saunovým svetom a bazénom, sqashová a tenisová hala, v Plan de Gralba sánkárska dráha.
Skipas 2 druhy: Skipas Gardena – platný v strediskách: St. Ulrich – St. Christina – Wolkenstein – Plan De Gralba – Danter Cepies, Alpe de Suisse, Rastschoetz. Skipas Dolomity Super Ski platný na všetky strediská vo Val gardene, Val di Fassa , Alta Badia, Arabba, Val di Fiemme, Kronplatz. V predsezónne a posezónne vo vybraných zariadeniach zvýhodnené Skipasy!
Sezóna december – apríl (zimné športy), máj – október (letná turistika)