Specialized for alps
and Dolomities

Cestovná kancelária / agentúra
a obchod s outdoorovým vybavením

Zájazdy E-shop

Lavínový výstroj

Najväčší výber a požičovňa lavínových batohov a setov v SR & CZ

Find out more

Sezóna 2021/22

Zimná lyžiarska sezóna 2021-22 je v štádiu prípravy...

Find out more

News

ALPIS Shop / Alpis Tour Vás vítajú v nových priestoroch na Prešovskej 40 - Eden Park, Bratislava

25/11/2021

V zmysle nariadenia vlády počas opatrení v súvislosti s pandémiou je od 25.11.2021
 výdajné miesto pre E –Shop ALPIS, PACKETA / ZÁSIELKOVŇA

dispozícii pre Vás  v pracovných dňoch
Pondelok – Piatok (mimo sviatkov)

 v čase od 9:00 – 17:00 hod.

Objednávky v e-shope uskutočnené do 12:00 hod. v pracovné dni sú zasielané kuriérom  ešte v deň objednania.

Telefonický kontakt:  02/5556 7462
email: alpistours@slovanet.sk

 

Otváracie hodiny ALPIS Shop
marec – november 9-17:00
december – február 9-18:00

Otváracie hodiny pre CK/ CA Alpis Tour s.r.o.: momentálne zatvorené
apríl – jún:
09:00 – 16:00 hod.

júl – august:
09:00 – 14:00 hod.

september:
09:00 – 16:00 hod.

október – november: 09:00 -17:00 hod.

december – január: 09:00-18:00

február – marec 09:00-17:00

kontakt:
02/ 5556 7462
alpistours@slovanet.sk

Zimná sezóna 2021/22

25/11/2021

Milí priatelia snehu…

aktuálne info k zimnej sezóne v rakúskych Alpách:

Vzhľadom k vyhlásenému lockdown v Rakúsku nie je možné poskytovať služby spojené s ubytovaním v lyžiarskych strediskách. Opatrenie predbežne platí do 12.12.2021!

Talianske strediská sa na sezónu otvárajú, momentálne sú otvorené aj ubytovacie zariadenia....

Dovoľujeme si Vás upozorniť, že v Rakúsku sa sprísnili pravidlá na vstup a pobyt. Počas  pobytu platia prísnejšie pravidlá ako pre vstup do Rakúska. Prístup, okrem iného k ubytovaniu, reštauráciám, či lanovkám sú možné len s 2-G certifikátom!

Od 8.11.2021  platí  na území Rakúska pravidlo tzv. 2G (očkovaný, prekonaný Covid), zrušilo sa tretie pravidlo – testovaný!

Z uvedeného vyplýva:

  • V súčasnosti platí v Rakúsku režim „OP“ (po očkovaní alebo prekonaní ochorenia, nem. „2-G“) v mnohých oblastiach okrem iného aj v ubytovacích zariadeniach, gastronomických prevádzkach, rekreačných a športových zariadeniach, kultúrnych zariadeniach, v lyžiarskych strediskách, na lanovkách, na vianočných trhoch, pri využívaní služieb s telesným kontaktom so zákazníkom (napr. v kaderníctvach) a pri podujatiach od 25 osôb
  • Akékoľvek testy na Covid (PCR alebo antigénové testy) nie sú v zásade už viac povolené ako doklad oprávňujúci na vstup (vrátane ubytovania a využívania služieb v lyžiarskych strediskách).
  • V obchodoch, múzeách, v prepravných zariadeniach (vrátane lanoviek v lyžiarskych strediskách) je povinné nosenie masky FFP2.
  • Platnosť očkovacích certifikátov sa od 6. decembra skracuje na deväť mesiacov od vykonania plnej imunizácie (doteraz bola platnosť 360 dni). Pre platnosť certifikátu je potom potrebná ďalšia dávka (väčšinou tretia). Upozornenie: Očkovanie jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson sa uznáva iba do 3. januára 2022, potom je nutné preočkovanie!
  • Platnosť certifikovaného potvrdenia o prekonaní Covidu je 180 dní
  • Počas prechodnej lehoty štyroch týždňov (do 6.12.) sa prvé očkovanie v kombinácii s PCR testom považuje za doklad oprávňujúci na vstup.
  • Deti do 12. roku života sú oslobodené od povinnosti predkladať doklad oprávňujúci na vstup.
  • Pre deti od 12 do 15  rokov cestujúce do Rakúska aj za účelom turizmu v sprievode rodiny:  platí, že ak nie sú očkované alebo Covid neprekonali, je potrebné preukázať sa certifikovaným výsledkom negatívneho PCR testu nie starším ako 48 hodín, v nemeckom alebo anglickom jazyku. Ak sú deti očkované, príp. prekonali Covid, platí pravidlo  preukázania 2G (očkovaný, prekonaný).

    Vstup do Rakúska

je umožnený len osobám ktoré sú zaočkované, prekonali ochorenie alebo majú negatívny test – PCR nie starší ako 72 hod., AG nie starší ako 24 hodín (v tomto prípade vás ale neubytujú), na uvedené osoby sa nevzťahuje momentálne platná karanténa. Pri preukázaní sa, pred cestou nie je povinná elektronická registrácia. Naďalej je však povinná registrácia a karanténa pre tých, ktorí sa nepreukážu jedným z platných dokladov 3 G (očkovaní, testovaní, prekonaní). Ak sa osoba na hraniciach nepreukáže žiadnym z uvedených potvrdení 3G, je povinná sa po vstupe do Rakúska najneskôr do 24 hodín nechať na vlastné náklady otestovať PCR alebo antigénovým testom a aj naďalej sa registrovať.  
Na vstup do Rakúska sú uznávané iba vakcíny BioNtech / Pfizer, AstraZeneca (alebo Covishield), Johnson & Johnson, Moderna a čínske vakcíny Sinopharm a Sinovac. Povolené sú aj takzvané krížové očkovania. Pozor! Uvedené vakcíny platia v kontexte vstupu do Rakúska. Vakcíny Sinopharm a Sinovac sú platné pri vstupe, nie však v rámci takzvaných vstupných testov počas pobytu v Rakúsku. Ruská vakcína Sputnik V v súčasnosti nie je uznávaná v žiadnom kontexte.

Poprosím, venujte týmto informáciám náležitú pozornosť.  V prípade akýchkoľvek zmien, Vás budeme opätovne informovať.

V prípade záujmu o lyžovačku v novej sezóne 2021-22, či inú zimnú akciu nás neváhajte kontaktovať.

Aj naďalej sledujte zaujímavé akcie na našich stránkach.

Využiť môžete aj  online zájazdy, kde si prípadne vyberiete a objednáte pobyty od našich partnerov. Zároveň sa môžete i online  poistiť cez nášho partnera – Európsku cestovnú poisťovňu. Komplexné cestovné poistenie kryje aj Covid poistenie…

Ak nenájdete čo hľadáte, kontaktujte nás, radi Vám pripravíme „ponuku na mieru“.

Tešíme sa na naše ďalšie stretnutia…..