Bad Kleinkirchheim

 

Malebné kúpeľné mestečko Bad Kleinkirchheim, sa nachádza v Rakúskom Korutánsku, neďaleko miest Klagenfurt a Villach, asi 400 km od Bratislavy. Je zároveň aj lyžiarskym strediskom, ktoré preslávil najmä Franz Klammer – úspešný rakúsky lyžiarsky reprezentant, olympijský víťaz. Konajú sa tu i preteky Svetového pohára v lyžovaní.
Oblasť je známa a obľúbená aj pre termálne kúpele (St. Kathrein a Römerbad), kde môžu návštevníci po náročnom dni príjemne relaxovať v termálnej vode.

Parametre destinácie

Nadmorská výška 1.070 – 2.055 m
Počet km zjazdových trati 103 (18 km ľahkých, 77 km stredne ťažkých, 8 km ťažkých)
Počet prepravných zariadení 26 (16 vlekov, 6 sedačiek, 4 kabínové lanovky)
Infraštruktúra v stredisku 3 sánkárske dráhy (1 osvetlená), 22 zariadení na občerstvenie a stravovanie, Aprés Ski, obchody a skiservis v mestečku, termálne kúpele s výhľadom na zjazdovky.
Skipas platný na všetky strediská v Korutánsku a východnom Tirolsku. Za zvýhodnený príplatok je možné zakúpiť si skipas so vstupom do termálnych kúpeľov.
Sezóna začiatok apríla (od polovice marca ponúkajú vybrané zariadenia tvz. All inclusive – v cene ubytovania je zahrnutý skipas na stredisko Bad Kleinkirchheim a polovičná zľava na využívanie termálnych kúpeľov)