Poskytované služby

Predĺženie a rozšírenie skipasu

Pokiaľ nie je uvedené inak, je v cene všetkých zájazdov zahrnutý skipas, ktorý je platný od druhého dňa po príjazde až po predposledný deň resp. deň pred odjazdom. Spravidla sa dá skipas v objednávacom procese predĺžiť o deň odjazdu. Kto má chuť zalyžovať si už v deň príjazdu, existuje možnosť zakúpenia pol- alebo celodenného lístka priamo v lyžiarskom stredisku.
V niektorých lyžiarskych strediskách je možné rozšírenie na tzv. "veľký" skipas, s ktorým môžete využiť celú lyžiarsku oblasť.
Niektoré lyžiarske strediská vydávajú skipas formou čipovej karty (elektronický skipas). Za ten sa platí malý poplatok priamo na mieste, ktorý Vám bude vrátený späť po odovzdaní karty.
V prípade, že si neprajete žiaden skipas, tak v objednávacom procese zvoľte možnosť - bez skipasu. Z celkovej ceny za zájazd bude následne odpočítaná cena za skipas. Pri niektorých ponukách však táto možnosť nie je k dispozícii.

Strava

V rámci zájazdov existuje niekoľko druhov stravovania:

BS = bez stravy, t.j. vlastné stravovanie
R = ubytovanie s raňajkami
P = ubytovanie s polpenziou (raňajky, večera)
PP = ubytovanie s plnou penziou (raňajky, obed, večera)
AI = ubytovanie s formou stravovania all inclusive (poskytované služby: viď informácie o ubytovaní)
Stravovanie sa začína spravidla večerou v deň príjazdu a končí raňajkami v deň odchodu.

Stravovanie v mieste pobytu v prípade objednávky BS alebo R

  • Pekárne a supermarket sú spravidla vzdialené len niekoľko metrov od Vášho ubytovania.
  • Kto však nemá možnosť alebo chuť variť, sú mu k dispozícii rôzne reštaurácie v rámci strediska.
  • Pokiaľ je to uvedené v objednávacom procese, dá sa cez nás priobjednať dodatočné stravovanie na celú dobu zájazdu.

Ubytovanie

Ponúkame Vám široký výber ubytovacích zariadení - od jednoducho zariadených penziónov, cez moderné apartmánové domy, až po luxusné 5-hviezdičkové hotely. Opotrebovanie zariadenia súvisiace s vekom je možné vo všetkých spomínaných formách ubytovania. Kategória ubytovania zodpovedá oficiálnej klasifikácii danej krajiny (hviezdy), príp. je pridelená nami (slnká) v prípade, že ubytovanie nie je klasifikované alebo jeho stav sa podľa nášho názoru nezhoduje s jeho oficiálnym klasifikovaním.

KATEGÓRIE UBYTOVANIA

* alebo °
Veľmi jednoduché ubytovanie, zariadené len tým najnutnejším.

** alebo °°
Jednoduché ubytovanie s určitým stupňom komfortu, napr. jednoduché penzióny s raňajkami alebo apartmány strednej triedy. 

*** alebo °°°
Dobré a útulné celkové vybavenie s dobrým komfortom. Vybavenie lepšej kvality. Pri väčších objektoch dobrá infraštruktúra.

**** alebo °°°°
Veľmi dobré celkové vybavenie s vysokým komfortom. Poloha a infraštruktúra objektu vyhovejú zvýšeným nárokom. 

***** alebo °°°°°
Prvotriedne celkové vybavenie so všetkým komfortom. Veľmi upravený a exkluzívny celkový dojem. Prvotriedna infraštruktúra.

DRUHY UBYTOVANIA

Apartmány štúdiá a chalety

Štúdiá pozostávajú z jednej obývacej miestnosti na spanie, zatiaľ čo apartmány a chalety majú k dispozícii minimálne jednu ďalšiu miestnosť. Všetky tieto druhy ubytovacích zariadení sú vybavené kuchyňou alebo kuchynskou linkou, stravovanie teda spravidla nie je zahrnuté v cene. Pokiaľ máte záujem využiť obývaciu miestnosť výlučne ako obývačku, je možné apartmán obsadiť aj menším počtom osôb.
V niektorých prípadoch je záverečné upratanie ubytovacích priestorov zahrnuté v cene, niekedy sa však za túto službu platí v mieste pobytu, príp. sa môže vykonať aj samostatne. Spravidla je v stredisku potrebné zložiť kauciu, ktorú však za normálnych okolností obdržíte pri Vašom odjazde späť. Presnejšie informácie nájdete na našej internetovej stránke v popise Vami zvoleného ubytovania.
Pokiaľ nie je uvedené inak, nie sú uteráky a posteľná bielizeň zahrnuté v cene zájazdu. Vo väčšine prípadov sa však dajú vypožičať v mieste pobytu alebo si môžete priviezť so sebou vlastné.

Hostince a hotely

V tomto prípade máte možnosť výberu medzi jedno-, dvoj- alebo viac lôžkovými izbami s raňajkami alebo polpenziou. V závislosti od kategórie majú ubytovania k dispozícii saunu alebo dokonca veľkorysé wellness priestory (saunu, solárium, parný kúpeľ, bazén).

Penzióny s raňajkami

Penzióny s raňajkami predstavujú cenovo výhodnú alternatívu hostincov a hotelov. Aj v tomto prípade máte voľbu medzi jedno-, dvoj- alebo viac lôžkovými izbami s raňajkami.

PRÍJAZD A ODJAZD

Check in a check out

V hostincoch, hoteloch a penziónoch s raňajkami je spravidla možné sa ubytovať od 14-tej hodiny, v apartmánoch až od 17-tej hodiny.
V deň odchodu je potrebné izbu opustiť najneskôr do 10-tej hodiny. Podrobné informácie obdržíte priamo na mieste pri príchode.

Pobytová taxa

Pobytová taxa predstavuje miestny poplatok, ktorý sa účtuje v mnohých turistických strediskách za každý deň pobytu. Paušálny poplatok v tomto prípade neexistuje. Každé stredisko si výšku pobytovej taxy určuje samo.
V niektorých prípadoch je pobytová taxa už započítaná v celkovej cene zájazdu, v opačnom prípade je potrebné ju uhradiť priamo v stredisku.