Val di Sole

 

Štatistiky o údolí Val di Sole hovoria, že má najustálejšie počasie v Alpách i Dolomitoch, viac ako 300 slnečných dní v roku. Od Slovenska je vzdialené cca 760 km. Nájdeme tu jednu z prvých prepojených zimných húpačiek v Taliansku: Marilleva – Folgarida – Madonna di Campiglio -Pinzolo. Vo Val di Sole leží aj jeden z najzaujímavejších talianskych ľadovcov – ľadovec Persena, ktorý sa nachádza v ďalšom samostatnom stredisku Passo Tonale (spojené so strediskom Ponte di Legno). Ďalšie menšie stredisko Pejo je známe i svojimi termálnymi kúpeľmi. K oblasti patria i menšie strediská: Monte Bondone, Andalo Paganella.

Parametre destinácie

Nadmorská výška 1.200 – 3.000 m n m
Počet km zjazdových trati 290 km tratí, 115 prepravných zariadení
Infraštruktúra v stredisku snowpark, sánkarska dráha, bežecké trate, horské chaty s občerstvením, stravovacími službami, Aprés ski, pizzérií, v mestečkách obchodíky, butiky, športové obchody… Strediská sú prepojené i Skibusmi
Skipas lokálne: Marilleva – Folgarida – Madonna di Campiglio – Pinzolo, Passo Tonale – Ponte di Legno, Pejo, Monte Bondone. Spoločný skipas platný na všetky horeuvedené strediská (v úvodnom texte) + Folgariu – SUPERSKIRAMA DOLOMITI ADAMELLO BRENTA. Oblasť v období predsezónny a po sezóne ponúka vo vybraných zariadeniach skipas zdarma. Na skipasy od 4 dní je potrebné foto!
Sezóna november – máj

Skipas Skirama

Ceny lyžiarskych lístkov: