Lavinový kemp v Jasnej

Termín č.1: 22-24.2.2019 – plno!

Piatok – príchod do hotela Šverma, od 20:00 prednáška o lavínovom nebezpečenstve certifikovaným horským vodcom, držiteľom medzinárodnej licencie UIAGM, bývalý náčelník strediska lavínovej prevencie v Jasnej, cca 2-2,5h (treba to stihnúť!)
Sobota – Praktická skúška v teréne s jedným až dvoma horskými vodcami, používanie lavínových vyhľadávačov, sondovanie + používanie lopaty, testy stability + snežné profily. O 16:00 druhá časť prednášky v hoteli
Nedeľa – T
úra s horskými vodcami v Žiarskej doline, posúdenie stability snehu, zásady pohybovania sa v lavínovom teréne, zisťovanie stupňa lavínového nebezpečenstva, pomoc v prípade lavíny. K túre v Žiarskej doline sú stúpacie pásy potrebné, prípadne snežnice.

Cena: 109€ lavínový kurz   (+94€ ubytovanie v hoteli Šverma)

V cene je zahrnuté: lavínový kurz s vodcom UIAGM, horský vodca na sobotu + nedeľu. Jeden vodca max 6os, predstavenie noviniek v lavínovej technológií.

Ubytovanie:
 2noci v dvojlôžkovej izbe v hoteli Šverma s kúpeľňou a WC + polpenzia -> 94€.

Kapacita obmedzená na max 12osôb.

Platí pravidlo, kto prvý uhradí, stáva sa účastníkom.

Termín č.2: 25-27.1.2019 –  posledné miesto voľné

Piatok – príchod do Penzionu v Zavažnej Porube, od 20:00 prednáška o lavínovom nebezpečenstve certifikovaným horským vodcom, držiteľom medzinárodnej licencie UIAGM, bývalý náčelník strediska lavínovej prevencie v Jasnej, cca 2-2,5h (treba to stihnúť!)
Sobota – 8:00 Biela Púť (Jasná), presun do Derešov, praktická skúška v teréne s jedným až dvoma horskými vodcami, používanie lavínových vyhľadávačov, sondovanie + používanie lopaty, tvorba snehových profilov, test stability snehovej pokrývky a ich vyhodnocovanie, prvá pomoc. o 16:00 druhá časť prednášky v penzióne.
Nedeľa – T
úra s horskými vodcami v Žiarskej doline, posúdenie stability snehu, zásady pohybovania sa v lavínovom teréne, zisťovanie stupňa lavínového nebezpečenstva, pomoc v prípade lavíny, precvičenie kamarátskej prvej pomoci po páde lavíny – od hľadania až po vykopávanie. K túre v Žiarskej doline sú stúpacie pásy potrebné, prípadne snežnice.

Cena: 109€ lavínový kurz   (+40€ ubytovanie v penzione v Závažnej Porube)

V cene je zahrnuté: lavínový kurz s vodcom UIAGM, horský vodca na sobotu + nedeľu. Jeden vodca max 6os.

Ubytovanie:
 2noci v penzióne Marika, bez stravy, k dispozícií sú dve kuchyne

Kapacita obmedzená na max 12osôb.  (1 miesto voľné.)

Záväzná prihláška: alpistours@slovanet.sk

 

Povinnosť zúčastneného!
Základná lavínová výbava, PÍPAK, LOPATA a SONDA. Ak máte záujem o zúčastnenie sa a nemáte tieto veci, prosím kontaktujte nás, lavínový výstroj vieme zabezpečiť.
Budeme testovať aj odpaľovanie ruksakov – Mammut, Pieps prípadne iných podla požiadaviek…

Pár fotiek z minulého roka: