Lavínový kemp s ALPISOM

Termín: 19.02.- 21.02.2021

Piatok – príchod do Penziónu v Závažnej Porube, od 20:00 prednáška o lavínovom nebezpečenstve certifikovaným horským vodcom, držiteľom medzinárodnej licencie UIAGM, bývalý náčelník strediska lavínovej prevencie v Jasnej, cca 2-2,5h (treba to stihnúť!)
Sobota – 8:00 Biela Púť (Jasná), presun do Derešov, praktická skúška v teréne s jedným až dvoma horskými vodcami, používanie lavínových vyhľadávačov, sondovanie + používanie lopaty, tvorba snehových profilov, test stability snehovej pokrývky a ich vyhodnocovanie, prvá pomoc. o 16:00 druhá časť prednášky v penzióne.
Nedeľa – T
úra s horskými vodcami v Žiarskej doline, posúdenie stability snehu, zásady pohybovania sa v lavínovom teréne, zisťovanie stupňa lavínového nebezpečenstva, pomoc v prípade lavíny, precvičenie kamarátskej prvej pomoci po páde lavíny – od hľadania až po vykopávanie. K túre v Žiarskej doline sú stúpacie pásy potrebné, prípadne snežnice.

Cena: 175 € / osoba / lavínový kurz vrátane ubytovania v penzióne v Závažnej Porube

V cene je zahrnuté: ubytovanie v penzióne (bez stravy) na 2 noci, lavínový kurz s vodcom UIAGM (prednáška + horský vodca na sobotu + nedeľu. Jeden vodca max 6 os.)

Ubytovanie:  Penzión v Závažnej Porube, bez stravy, k dispozícií sú dve kuchyne

Kapacita obmedzená na max 12 osôb.

COVID19
Situácia sa môže meniť podľa aktuálnych nariadení ohľadom COVID19. Pokiaľ kurz nebude možné organizovať z dôvodu hygienických a vládnych nariadení, bude účastníkom vrátená uhradená suma bez storno poplatku. Každý účastník musí byť zdravotne 100% v poriadku a nesmie mať symptómy Covid19.
V prípade pozitívneho testu na COVID19 desať a menej dní pred konaním kurzu, nebude účastníkovi  umožnené sa kurzu zúčastniť. Z dôvodu presne rozkalkulovanej sumy na určený počet účastníkov nebude možné  účastnícky poplatok vrátiť.

Záväzná prihláška: alpistours@slovanet.sk
Platí pravidlo, kto prvý uhradí, stáva sa účastníkom.

Povinnosť zúčastneného!
Základná lavínová výbava, PÍPAK, LOPATA a SONDA. Ak máte záujem o zúčastnenie sa a nemáte tieto veci, prosím kontaktujte nás, lavínový výstroj Vám vieme požičať 20€ / kurz.

Pár fotiek z minulého roka: