Freeride, Heliski, Freetour – AOSTA – IT

         

Termín: 31.3.-7.4.2019

Gressoney vo Valle d’Aosta – IT, je slnečná strana Monte Rosa vyhľadávaná hlavne lyžiarmi, ktorí radi lyžujú vo voľnom teréne. V tejto oblasti sú hory veľmi vysoké, perfektné na heliski od Matterhornu, cez Breithorn az po Monte Rosa s možnosťou až 20 miest, kde sa dá pristáť s helikoptérou a cez 60 zjazdov.
Vďaka nadmorskej výške a vysokým zrážkam z juhu Monte Rosa masívu je v tejto oblasti vždy snehu dosť.

Heliski – lieta sa v malých skupinách, 4os + guide, max 4-5 skupín na helikoptéru. Helikoptéra AS350 Ecureuil B3

Ubytovanie – apartmány pre 4os sú s jednou spálňou a obývačka s rozkladacím gaučom, kuchyňa, kúpeľňa, WC sa nachádzajú cca 3min od lanovky v Gressoney. Apartmány sú moderne vybavené.

   

Program:
1. deň – príchod do Gressoney v poobedňajších hodinách, stretnutie s guidom, skontrolovanie výbavy a oboznámenie s programom.
2-7. deň – každý deň v závislosti od počasia je možnosť freeride v stredisku Monte Rosa s guidom, skitouring na niektorý z okolitých kopcov, pripadne niektorú z okolitých refugio chát, alebo Heliski. (refugio Monte Rosa 3647m, Refugio Margherita 4554m – najvyššia Refugio v Európe)
8. deň – cesta domov.

Cena: 1595€
V cene je zahrnuté:
• ubytovanie v apartmáne pre 4os na 7 nocí
• horský vodca (certifikovaný) 6 dní (jeden vodca na max 4os)
• 2 jazdy helikoptérou
• letisková taxa

V cene nieje zahrnuté:
• strava, skipass, miestny poplatok
• extra let Heli:  115,00 – 187,50€ v závislosti od prevýšenia (1000-2300m) + 10€ letisková taxa za let / osobu
• poistenie – vysoko odporúčané hlavne kvoli stornu zájazdu

Požiadavky: Dobrý lyžiar, ktorý má skúsenosti s lyžovaním vo voľnom teréne, dokáže zlyžovať cca 6000m za deň, vyšlapať 1000m na šlapacích lyžiach

Storno:
V prípade zlého počasia, alebo veľkého lavínového nebezpečenstva keď heli nemôže lietať sa vracia 130€ / os / let. V prípade zranenia, choroby, nedostatočnej fyzickej kondície, neskorého príchodu účastník nemá nárok na vrátenie.