Freetour / Freeride / Heliski, Švédsko – Nórsko

Švédsko – Nórsko, krajiny kde aj v apríli stále panuje veľká zima, dni sú už dlhšie ako u nás, čiže jazdiť sa dá koľko nohy vládzu. Freeride / Freetour v Riksgänsen, Bjökliden, Narvik s výhľadmi na nórske fjordy ,  freetour v Lyngenských alpách s polárnym snehom, výhľadmi na more, strmými svahmi a na záver heliski v Abisko pod Švédskym najvyšším kopcom, to všetko Vás čaká počas 8 dní v apríli.

Sneh v apríli:
Vďaka lokácii Abisko a Lenangsøyra, približne 300-350km severne od polárneho kruhu i v tomto termíne je väčšinou perfektný polárny prašan v severných svahoch a jarný sneh na južných. Výhoda v apríli je, že snehové vrstvy sú lepšie previazané a počasie spoľahlivejšie. Dlhšie dni dovoľujú lyžovať až do neskorého večera.

Heliski:
Heli-guides, cez 20r skúseností a veľmi pekné prostredie zaraďuje túto destináciu medzi najlepšie na svete. 10 osôb + dvaja skúsení horskí vodcovia rozdelia túto skupinu na dve menšie skupiny po 5+1 do vrtuľníka Airbus-Helicopter Ecureuil B2, B3 alebo B4 a spolu s klientmi vždy vyberú najvhodnejšiu polohu v závislosti na tom, čo klienti hľadajú.
V cene sú 2h heliski približne 5 jázd, každá ďaľšia hodina heliski sa dá dokúpiť za cenu 450€ / osoba pri skupine 5tich.

Cena: 2790€

Termín: 06.04.2018 – 14.04.2018, alebo 14.4.2018 – 22.04.2018
Max kapacita: 10 osôb / 1 termín

Ubytovanie:
• Lenangsøyra, cca 70km od mesta Tromsø, býva sa v dome Grindvoll v Lyngenských alpách s vlastným stravovaním o ktoré sa postarajú horskí vodcovia. S pomocou áut, jeden deň aj lode sa budete pohybovať v Lyngenských alpách v oblasti Troms
• Abisko Mountain Lodge, bola postavená v 2007, izby sú nové, moderné a vybavené vlastnými sociálnymi zariadeniami, k dispozícii je sauna, whirpoolka, wifi. Strava v Abisko je známa svojím dobrým jedlom. Heliport je priamo pred chalupou.

Program:
Piatok:
Prílet do Kiruna, prvá noc v hoteli s raňajkami. (letí sa tam z Osla alebo Stockholmu)

Sobota-pondelok:
Transfer do Abisko (cca 1h). kontrola výbavy, bezpečnostné pokyny a prehľad o programe na nasledujúce dni. Spolu s horskými vodcami sa rozhodne kam ísť v závislosti od lavínových a poveternostných podmienkach. Každý deň je možnosť heliski / freeride / freetour.

Utorok:
Lyžovanie do obeda, spolu s horskými vodcami sa rozhodne kam ísť v závislosti od lavínových a poveternostných podmienkach. Poobede transfer do Lenangsøyra (cca 4h).

Streda-Piatok:
Freetouring (skialp) program okolo Lenangsøyra. Spolu s horskými vodcami sa rozhodne kam ísť v závislosti od lavínových a poveternostných podmienkach.

Sobota:
Transfer do Tromsø a odlet domov

Požiadavky na účastníka:
Lyžiar ktorý zvláda lyžovať v každých podmienkách, fyzická kondícia – zvládnuť zjazdiť cca 6000 výškových metrov za deň a vedieť vyšlapať cca 1200m / 5h + povinná lavínová výbava (lopata, pipák, sonda, lavínový ruksak), stúpacie pásy.

V cene je zahrnuté:
• 2 skúsení horskí vodcovia IFMGA na 7 dní
• max 5 účastníkov  na skupinu a jedného horského vodcu
• 2h letu vrtuľníka pre skupinu 10 osôb, čo je cca 5 jázd na skupinu
• vyzdvihnutie helikoptérou priamo pred chalupou
• 1 noc v SPiS hoteli v Kiruna s raňajkami
• 3 noci s plnou penziou v Abisko Mountain Lodge v dvojlôžkovej izbe
• 4 noci v nórskej chalupe v Lenagsøyra s vlastnou stravou o ktorú sa postarajú horskí vodcovia
• transfer minibusom

V cene nieje zahrnuté:
• letenka do Kiruna a spiatočná z Tromsø

V prípade nepriaznivého počasia , alebo vysokého lavínového nebezpečenstva bude účastníkom vrátené 380€ / osoba za 1h letu vrtuľníka. V prípade choroby, nehody, nedostatočnej fyzickej kondície, zlého levelu lyžovania, neskorého príchodu sa peniaze nevracajú. Odporúčame sa pripoistiť vrátane storna cez Európsku poisťovňu.